Yağ bezleri, cildi yumuşak ve nemli tutmak için sebum üretir. Çok fazla sebum üretildiğinde cilt yağlanır ve akne, genişlemiş gözenekler gibi problemler gelişebilir. Genetik faktörler ve hormonlar da cildin yağlanmasına katkıda bulunabilir. Sebum üretimi ne kadar yüksek olursa, gözenekler o kadar genişler ve akne problemi riski o kadar artacaktır.

Fazla yağ gözeneklerde sıkıştığında, bakteri ve ölü cilt hücreleri ile birleştiğinde siyah nokta ve sivilceler kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle, yağlı ciltlerin fazla yağın gözeneklerde birikmesini önleyecek bir cilt bakım rutini oluşturmaları gerekir.

wAAAqAEAAEAAACKAgAAA6AEAAEAAADCAQAAAAAAAA==

Temizleyici: Anti- Acne Yüz Temizleme Jeli

7383oAH2fDAns5wJGSAAAAAElFTkSuQmCC

Yağlı bir cildiniz varsa, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez temizlemeniz önemlidir.

Gün içinde fazladan yüzünüzü temizlemekten kaçınmalısınız, çünkü cildinizi doğal yağlardan arındırmamanız gerekir. Parlama sorununuz varsa, doğru bir tonik seçimi işinizi baya kolaylaştıracaktır.

Tonik: Anti-Acne Yağ Dengeleyici Tonik

sed3k834OwA965gMb2EAzigAAAABJRU5ErkJggg==

Tonik; fazla yağı kontrol etmeye, ciltteki gözeneklerin görünümünü küçültmeye ve ildin pH dengesini geri kazandırmaya yardımcı olur. Bu da, hem cildi nemli tutar hem de mikropları uzaklaştırır.

Clines Anti-Acne Yağ Dengeleyici Tonik su bazlıdır. Cildi nemlendiren ve yatıştıran doğal bileşenlerden oluşur. Bu nedenle, yağ cilt ve akne problemi olan ciltler için en çok önerdiğimiz toniktir.

Haftalık Bakım: Anti-Acne Peel Mask

9WOzWYOkmbBsc5krTJAAAAAElFTkSuQmCC

Yağlı cildinize haftalık bakım uygulamak, akne gibi problemleri arttırabilecek ölü deriler ve kirlerin birikmesini önlemeye yardımcı olur.

Sert ürünler, yağı sert bir şekilde cildinizden uzaklaştırır. Bu da, cildin daha fazla sebum üretmesine neden olur. Clines Anti-Acne peel mask, nazik bir şekilde cildinizi kir ve ölü cilt hücrelerinden arındırmak için tasarlanmıştır.

 

 

Nemlendirici: Anti-Acne Nemlendirici Krem

98gMdRmScpIbMci1tUVY12bRdTw7jNJPLusl2P+TsvO7nBfABjusDcyN19CEAAAAASUVORK5CYII=

Yağlı bir cildiniz varsa, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez temizlemeniz önemlidir.

Gün içinde fazladan yüzünüzü temizlemekten kaçınmalısınız, çünkü cildinizi doğal yağlardan arındırmamanız gerekir. Parlama sorununuz varsa, doğru bir tonik seçimi işinizi baya kolaylaştıracaktır.

Güneş Koruması: Clines DD Krem

gTQWkQAKACtLwk5tpuV+wAAAABJRU5ErkJggg==

İyi bir DD krem, nemlendirici ve cilt koruyucu bileşenler ile gün boyunca nem seviyelerini koruyarak ince çizgileri yumuşatmaya yardımcı olur ve erken yaşlanmayı önler.

Erken yaşlanma belirtileri ile savaşıyorsanız, sıkılaştırıcı bileşenler içeren bir DD krem seçmek en iyisidir.  Clines DD krem, besleyici özler ile nemi cilde hapsederken 50 SPF ile cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı korumaya yardımcı olur.

Onarım: Clines Perfect Zinc

Z

Çinko, iltihaplanma karşıtı özellikleri ile akneye neden olan bakterileri ciltten arındırmaya ve yağ üretimini azaltmaya yardımcı olur. Yağlı bir cildiniz varsa ve sivilce ile mücadele ediyorsanız, Clines Perfect Zinc; hafif akneler, siyah ve beyaz noktalar, papül ve püstülleri temizlemeye yardımcı olabilir.

Ancak unutmayın, gözle görülür sonuçlar için en az 10-12 hafta boyunca uygulamanız gerekmektedir.