Neslim Güngen Kimdir?

23 yıldır güzellik sektöründe olan girişimci iş insanı olarak Neslim Güngen Güzellik Merkezi ve Cosmones Medikal’in kurucusuyum. Aldığım eğitimlerle uzman estetisyen unvanını aldıktan sonra, Brussels Capital University’den mezun olarak kozmetolojist unvanını da aldım. 2022 yılında faaliyete giren Özel Neslim Güngen Polikliniği ile de sağlık turizminde Türkiye’yi saç ekimi ve diş tedavisi gibi sağlık hizmetlerinde uluslararası pazarda lider konuma getirmek gibi bir hedefim var.

Kurucusu olduğum Cosmones Medikal v e İstanbul Florya’da bulunan fabrikamızda üretilen yerli üretim cihazlar ve dermokozmetik ürünler ile 1000’in üzerinde iş ortağım, sahibi olduğum güzellik merkezinin de bugün 86 şube sayısı bulunmaktadır. Ayrıca, geçtiğimiz aylarda Cosmones Medikal ile Almanya’ya franchise vererek Avrupa’dan daha fazla talep görmeye başladık.

Tüm bunların yanında, kadınları desteklemek için kurduğum Gelecek Neslim Derneği kapsamında Geleceğin Kadınları projesini faaliyete geçirdik. Bu proje ile kadın işbirliğini desteklemek, kadınların iş hayatında daha başarılı olmalarını sağlamak istiyorum. Çünkü, kadınları güçlendirmeye zaman ayırdığınızda, onlara çıtayı yükseltmeleri, duyulmaları, görülmeleri ve hakkettikleri değeri görmeleri için güçlendirmiş olursunuz.

Cosmones Medikal’in kurucusu olan Neslim Güngen, kozmetik sektöründe Clines, Fibroderms markaları ile doğrudan tüketiciye ve 2500 kozmetik bayiye ulaşarak kendi sektörünü yaratmıştır.

Neslim Güngen’in kurucusu olduğu ve genelde 120 şube sayısına ulaşan Neslim Güngen Güzellik Merkezi’nde bölgesel incelme, vücut şekillendirme, kalıcı makyaj işlemleri, çatlak ve selülit onarımı, cilt bakımı ve epilasyon gibi uygulamalar 23 yıllık güzellik sektörü tecrübesi ile danışanlarına çözümler sunuyor. Güzellik merkezlerimizin tamamında mükemmel sonuçları sayesinde güzellik merkezlerimiz iddaalı bir üne sahip. Vücut ve cilt güzelliği konusundaki tutkumuzu, zengin ürün, cihaz ve bakım hizmeti yelpazemiz ile harmanlayarak kişisel ihtiyaçlarınıza göre en iyi hizmeti sunmaktan gurur duyuyoruz.

Şu anda da faaliyette olan Özel Neslim Güngen Polikliniği ile de sağlık sektöründe Türkiye’yi saç ekimi ve diş tedavisi gibi sağlık hizmetlerinde uluslararası pazarda lider konuma getirmek için hedeflerine hızla yürüyor.

Neslim Güngen Kimdir?

1986 doğumlu olan Neslim Güngen, ilk defa güzellik ve kuaför sektörüne 13 yaşında atılmıştır. Lise eğitim hayatından sonra üniversite diplomasını Brussel Capital University’den kozmeotolojist unvanına sahip olarak almıştır. İş hayatındaki girişimci ruhunu başarılı sonuçlarla süsleyen Neslim Güngen kadının gücünden her defasında söz etmektedir. 19 yaşında ilk anneliğini yaşayan Neslim Güngen 22 yaşında ise 5 yıllık yurt dışı eğitimlerine katılmıştır. Güzellik sektöründeki deneyimini aldığı yurtdışı eğitimler ile tecrübelendirirken 2007 yılından beri sosyal medya platformlarındaki güzellik ve makyaj videoları ile adından sıkça söz ettirmiştir.

Şu anda da faaliyetini sürdüren Özel Neslim Güngen Polikliniği ile sağlık sektöründe Türkiye’yi diş tedavisi, saç ekimi ve estetik gibi sağlık hizmetlerinde uluslararası pazarda lider konuma yükseltmek için hedeflerine hızla yürüyor. Sahibi olduğu Cosmones Medikal ile de kozmetik sektöründe Fibroderms, Clines markaları ile drekt tüketiciye ve 2500 kozmetik bayiye ulaşarak kendi sektörünü yaratmıştır.

Kadınları destelemek için kurduğu Gelecek Neslim Derneği ile Geleceğin Kadınları projesini faaliyete geçirmiştir. Bu proje sayesinde kadın iş birliğini desteklemek  ve kadınların iş hayatında daha aktif ve başarılı olmaları sağlanmaktadır. Neslim Güngen, Türk Kadınına nitelik ve nicelik kazandıran anlayışı sayesinde Türkiye çapında kurulmaya devam ettirdiği akademiler ile güzellik sektörünün uzmanlarını yetiştirmeye devam ediyor. Hali hazırda 2500 kadına da iş imkanı sunan ve güçlü adımları ile her sene yeni başarılarının taçlandırıldığı programları ile Türkiye ve Dünya genelinde 2000 şube olma yolunda başarılarını kutluyor.

Güzellik sektöründe giderek büyüyen ve gelişmek için çalışan Neslim Güngen, bir yandan da en sevdiği hobilerinden olan müzikle ilgileniyor. 2020 yılından bu yana toplamda 6 şarkı çıkarmıştır. Müzik için en büyük hobi olduğunu söyleyen Neslim Güngen “Her zaman söylediğim gibi, müzik benim için bir tutku, ben onu hobi olarak yapıyorum. Bu işin en iyisiyim gibi bir iddiam yok. Kendim ve sevenlerim için eğlenceli ve kaliteli işler çıkarmaya çalışıyorum” ifadelerini kullanmıştır.

100 şubeye ulaşmanın mutluluğunu ve gururunu eğitim ve eğlence ile birleştirdiği 3 gün süren Kıbrıs Organizasyonu’nda İrem Derici, Sinan Akçıl, Işın Karaca, Eda Sakız ve Kıbrıs’ın starı Oğuzhan sahne aldı. Ayrıca bu organizasyon öncesinde de Yalova Bayi Toplantısı ile 45 şubeye ulaştığında da benzer bir organizasyona ev sahipliği yapmıştı.

Güzellik sektöründeki lider konumu ve hobi olarak söylediği şarkılarıyla adından söz ettiren Güngen, şimdi de yakın zamanda çıkaracağı “Zorla Güzellik Olur” adlı kitabını çıkarmaya hazırlanıyor.

TV ekranlarında “Yeni Bir Sen” programında gelen misafirlerini güzelleştirirken bilgilendirici bir program yapan Neslim Güngen yakın zaman içerisinde yeniden televizyon ekranlarına merhaba diyecek.