9k=

23 yıldır güzellik sektöründe olan girişimci iş insanı olarak Neslim Güngen Güzellik Merkezi ve Cosmones Medikal’in kurucusuyum. Aldığım eğitimlerle uzman estetisyen unvanını aldıktan sonra, Brussels Capital University’den mezun olarak kozmetolojist unvanını da aldım. 2022 yılında faaliyete giren Özel Neslim Güngen Polikliniği ile de sağlık turizminde Türkiye’yi saç ekimi ve diş tedavisi gibi sağlık hizmetlerinde uluslararası pazarda lider konuma getirmek gibi bir hedefim var.

Kurucusu olduğum Cosmones Medikal v e İstanbul Florya’da bulunan fabrikamızda üretilen yerli üretim cihazlar ve dermokozmetik ürünler ile 1000’in üzerinde iş ortağım, sahibi olduğum güzellik merkezinin de bugün 86 şube sayısı bulunmaktadır. Ayrıca, geçtiğimiz aylarda Cosmones Medikal ile Almanya’ya franchise vererek Avrupa’dan daha fazla talep görmeye başladık.

Tüm bunların yanında, kadınları desteklemek için kurduğum Gelecek Neslim Derneği kapsamında Geleceğin Kadınları projesini faaliyete geçirdik. Bu proje ile kadın işbirliğini desteklemek, kadınların iş hayatında daha başarılı olmalarını sağlamak istiyorum. Çünkü, kadınları güçlendirmeye zaman ayırdığınızda, onlara çıtayı yükseltmeleri, duyulmaları, görülmeleri ve hakkettikleri değeri görmeleri için güçlendirmiş olursunuz.

Şunu da biliyorum; en iyi liderler, çevrelerinde desteğe ihtiyaç duyanlara ışık tutacak kadar kendine güvenenlerdir. Neslim Güngen olarak, bunu yaparak diğer kadınları da aynı şeyi yapmaları için motive etmek istiyorum.

Gelecek Neslim Derneği olarak, ortak değerlere sahip kadınların bir araya gelerek birbirlerinden güç alarak ileriye, hep ileriye hareket etmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Çünkü, her kadın görülmeyi, duyulmayı ve değer görmeyi hak eder.

Güzellik sektöründe giderek büyümek ve gelişmek için çalışırken, bir yandan da hayatta en sevdiğim şeylerden biri olan müzikle ilgileniyorum. 2020 yılından bu yana toplamda 6 şarkı çıkardım. Hepsi de birbirinden değerli işlerdi. Her zaman söylediğim gibi, müzik benim için bir tutku, ben onu hobi olarak yapıyorum. Bu işin en iyisiyim gibi bir iddiam yok. Kendim ve sevenlerim için eğlenceli ve kaliteli işler çıkarmaya çalışıyorum. Ama işler beklediğimden de iyi gidiyor. Mesela, son şarkım Vizyonsuz, Youtube’da iki günde 1 milyon izlenme ile büyük bir başarı elde ettim.

Ben yine de her zaman “güzellik sektörünün kraliçesi” olarak anılmaya devam etmek istiyorum. Çünkü, bu sektöre çok fazla emek verdim ve pek çok yenilik getirdim. Müzik, benim için hobi olarak kalmaya devam edecek.