Hem kuru hem de yağlı cilt bölgeleri ile karma cilt, cilt bakımında orta yolun bulunması gereken ve ilgi bekleyen bir cilt tipidir.

Karma ciltte genellikle parlama, T bölgesinde yağlanma, gözenek genişlemesi, yer yer kuruluk gibi problemler söz konusudur. Yağlı ve kuru alanların buluştuğu bu cilt tipinde, bazı bölgelerde kuru ve bazı bölgelerde yağlı ciltlere uygun ürünlerin kullanılması gerekebilir.

 

2Q==

Karma Cilt Günlük Bakım Rutini

Temizleyici: Oil Control Yüz Temizleme Jeli

9k=

Yağ dengeleyici temizleyiciler, karma ciltler için harika bir seçenektir. Clines’in bu temizleyici jeli; yağlı bölgeleri sakinleştirir ve iyileştirir, kuru bölgeleri hassaslaştırmaz. Aynı zamanda gözeneklerdeki tıkanıklıkları ve kirleri temizler ve aşırı yağ üretimini kontrol eder.

Tonik: Oil Control Tonik

9k=

Karma ciltlerde, cildi temizledikten sonra gergin ya da bazen hala yağlı bir his fark edebilirsiniz. İşte tam bu noktada, doğru tonik seçimi devreye girmektedir.

Clines Oil Control Tonik;  cildin pH seviyelerini dengelemeye ve cildi nemlendirmeye yardımcı olur. Doğal bileşenlerle geliştirilen bu formül, aynı zamanda gözenek görünümünü azaltmaya, iltihabı yatıştırmaya da yardımcıdır.

Nemlendirici: Vitamin C Krem

Z

Karma cilt tipine uygun bu nemlendirici, ciltte donukluk ve genişlemiş gözenekler ile savaşır ve C vitamini ile aşırı sebum üretimini kontrol etmeye yardımcı olur.

Cildi nemli tutarken akne ve renk eşitsizliklerini azaltmaya da yardımcı olur. Pürüzlü cilt dokusu, genişlemiş gözenekler, lekeler ve akneye meyilli ciltler için tasarlanmıştır.

Serum: Clines Hydra Serum

Karma ciltler de neme ihtiyaç duyar. Clines Hydra Serum, hızlı etkisini gösteren bir serumdur. Cilde anında etki verir ve uygulama sonrası gözle görülür şekilde parlatır.

Bu serumu günde iki kez uygulamak gözeneklerin boyutunu küçültür, parlaklığı artırır ve cildinizdeki nemi yükseltir. Clines serumları arasında karma ciltler için en çok önerdiğimiz üründür.

Haftalık Bakım: Oil Control Arındırıcı Peeling Jel

2Q==

Karma ciltler dahil her cilt haftalık derinlemesine temizlenmeye ve bakıma ihtiyaç duyar. Clines’in yağ dengeleyici  Oil Control Arındırıcı Peeling Jel’i ölü derileri ciltten arındırırken, cildi derinlemesine temizler ve akne, siyah nokta oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Aktif akne probleminiz yoksa, Oil Control Arındırıcı Peeling Jel’i haftada 2 kez düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Güneş Koruması: Clines DD Krem

gTQWkQAKACtLwk5tpuV+wAAAABJRU5ErkJggg==

İyi bir DD krem, nemlendirici ve cilt koruyucu bileşenler ile gün boyunca nem seviyelerini koruyarak ince çizgileri yumuşatmaya yardımcı olur ve erken yaşlanmayı önler.

Erken yaşlanma belirtileri ile savaşıyorsanız, sıkılaştırıcı bileşenler içeren bir DD krem seçmek en iyisidir.  Clines DD krem, besleyici özler ile nemi cilde hapsederken 50 SPF ile cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı korumaya yardımcı olur.