Blog

Sporsuz Karın Kası Yapmak Mümkün Mü?

2Q==

Karın kaslarının güçlendirilmesi ve görünümünün iyileştirilmesi hem kadın hem de erkeklerin hayalini kurduğu bir şeydir. Birçoğumuz için yeni yıl; daha güzel bir vücut, daha sağlıklı beslenme ve daha fazla spora gitmek gibi kararlarla başlar. Ancak, Şubat ayı geldiğinde bu kararlardan genellikle vazgeçilir.

Yoğun hayatlarımızın arasında spora ve karın kası geliştirmeye vakit ayırmak ve emek harcamak biraz zor gelebiliyor. Bir de, konu görünümünü iyileştirme yolculuğuna geldiğinde, birçok insan beklenen sonuca çok kısa bir sürede ulaşmak istediğinden, hayal ettiği bedene kavuşamadığını düşünüp motivasyonunu sürdürmekte zorlanıyor. Ancak, değişim zaman alır ve istikrar gerektirir.

Bazen, bundan daha fazlası da gerekebilir. Neyse ki, vücut tonunu iyileştiren ve kasları güçlendiren cihazlar ile günümüzde spor yapmadan da daha kaslı ve şekilli bir vücuda sahip olmak mümkün…

Karın Kası ve Vücut Şekillendirme Cihazları

Haftanın belirli günlerinde spor salonunda vakit harcıyor ve buna sağlıklı beslenme ile eşlik ediyor olabilirsiniz. Ancak, karın gibi inatçı bölgeler bu sıkı çalışmanıza yanıt vermiyor olabilir. Vücuttaki yağ hücrelerini hedef alan ve ameliyatsız bir şekilde yok eden vücut şekillendirme cihazları ilginizi çekiyor olabilir.

Bu tedavi seçeneklerinden bazıları, yağ hücrelerini dondurarak çalışır. Bazıları, radyofrekans ve ultrason enerjisi gibi ısı enerjilerinden yardım alır. Tüm bu cihazlar; karın, üst bacak, kol, sırt gibi bölgelerde yağları azaltmak ve kas tonunu iyileştirmek gibi vaatlerde bulunur. Peki, ameliyatsız vücut şekillendirme cihazları ne kadar etkilidir? Sonuçlar kalıcı mıdır? Gelin, isterseniz sorunun cevabını birlikte bulmaya çalışalım…

Ameliyatsız Vücut Şekillendirmenin Faydaları

sporsuz karin nasil nasil yapilir

Bazen, yaptığınız spor ve diyet, hayalini kurduğunuz vücut şekline ulaşmanız için yeterli olmayabilir. Vücut şekillendirme cihazları, bu hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabilir.

İnatçı yağ hücrelerini yok etme prensibi ile çalışan ameliyatsız vücut şekillendirme cihazları, sorunlu bölgelerdeki fazlalıkları giderir. Bazen da, daha şekilli bir görünüm için elastikiyetini kaybeden bölgeleri kaldırır ve şekillendirir. Aslında, bu cihazların faydaları çok çeşitlidir.

Kasları geliştiren bu cihazlar, yağ kaybına da yardımcı olur. Kol altındaki yağlanmalar ve karın bölgesi de dahil olmak üzere inatçı bölgelerdeki yağları azaltabilir. Sarkmış cildi sıkılaştırır. Bunu kesi, ameliyat ve iyileşme süresine gerek kalmadan yapar. Ayrıca, ortalama 30-45 dakika süren seanslar ve uzun süre devam eden sonuçlar ile birçok kadın ve erkek tarafından tercih edilmektedir.

Elektromanyetik Dalgalar ile Karın Kası

Elektromanyetik dalgalar ile çalışan vücut şekillendirme cihazları, elektrikli kas tonu iyileştirme uygulamalarının en gelişmiş örneğidir. Kusursuz bir şekilde çalışan elektromanyetik dalgaları; deriyi ve yağ dokularını geçerek kas kütlesine ulaşır.

Kas kütleleri üzerinde sürekli ve yoğun bir kasılma etkisi yaratır. Bu da, hedeflenen kas grubunu etkili bir şekilde uyarır. Bu sayede, spor salonunda saatler harcayarak yapacağınız antrenmanlardan çok daha yüksek bir yoğunlukta egzersiz etkisi yaratır. Çünkü, doğrudan hedeflenen kas grubundaki kas kütlesini uyarma prensibi ile çalışır.

Yüksek yoğunluklu elektromanyetik dalga teknolojisi, maksimal üstü kas kasılmaları yaratır. Bu kasılmalar, normal kasılmalardan çok daha uzun sürmektedir. Dolayısıyla, uygulama yapılan bölgedeki kaslar, oluşan gerginliği adapte olarak çok daha hızlı bir şekilde gelişir, güçlenir, belirginleşir. Aslında, tek bir seansta 20 bin mekik etkisi yarattığı bilinmektedir. Bunu, sadece 30 dakika gibi kısa bir sürede kasları binlerce kez kasarak yapmaktadır.

Böyle bir teknoloji, zaten iyi sayılabilecek bir durumda olan ancak spor salonunda çok fazla zaman harcamadan kaslarını geliştirerek görünümünü daha iyi bir seviyeye taşımak isteyen kişiler için harikalar yaratabilir. Bununla birlikte, yağ dokusu fazla olan kişilerde sonuçların etkinliğinin daha düşük seviyelerde olacağı unutulmamalıdır.

Bölgesel incelme cihazları ile kombine edildiğinde, spor yapmadan aynı anda hem yağ hücrelerini azaltmak hem de kasları güçlendirmek ve belirginleştirmek mümkündür. Yaz yaklaşırken ihtiyacınız olan şey, böylesine güçlü bir ikili etkiye bir şans vermek olabilir…

Sonuçların Görülmesi ve Kalıcılığı

Ameliyatsız uygulamalar söz konusu olduğunda, en çok merak edilen konulardan biri sonuçların ne zaman görüleceği ve etkilerin ne kadar kalıcı olduğudur. Aslında, bu teknoloji, doğrudan yüksek yoğunluklu elektromanyetik dalgaları kullandığından, etkilerini ilk seansta bile görmek mümkündür.

 Hatta, tek seansta yarattığı 20 bin mekik etkisi ile spor salonunda yapabileceğinizden çok daha fazlasını başarabilmenize olanak tanır.

En önemli avantajlarından biri de, işlemden sonra kesinti süresi olmaması ve sosyal hayata hemen dönüşe olanak sağlamasıdır. Bununla birlikte, herhangi bir sağlık sorununuz varsa, seanslara başlamadan önce doktorunuza danışmak iyi bir fikir olacaktır.

Listeye geri dön