Blog

Hangi Lazer Epilasyon Cihazı Daha İyi?

7fskjDFDeunrRr8OYbt28jM7rjv6tdf81+c4Z5rLRRfevT4F9wAAAAA==

Çok fazla üretici olduğu için piyasadaki en iyi lazer epilasyon cihazını bulmak zor olabilir. Farklı üreticiler ve onların cihazları arasından seçim yapmak konusunda kararsız olabilirsiniz. Bir güzellik merkeziniz varsa ve seçim yapmanız gerekiyorsa, bu yazıda lazer epilasyon cihazı seçiminizde size yardımcı olabilecek bir rehber hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, daha bilgili bir alıcı olacaksınız ve merkeziniz için daha iyi bir seçim yapabileceksiniz.

En iyi lazer cihazları söz konusu olduğunda, kullanılan üç farklı altın standartta lazer dalga boyu vardır:

 • 755 nm Alexandrite lazer
 • 805 nm veya 810 nm Diyot lazer
 • 1064 nm Nd:Yag lazer

Farklı lazer çeşitlerini sıralarken, bu üç lazer dalga boyunun epilasyon için kullanılan tek lazer türü olduğunu bilmeniz önemlidir. Çok sayıda farklı lazer türü mevcut olduğundan, profesyonel lazer epilasyon cihazları için kullanılan özel teknoloji, uzun darbeli bir lazerdir.

Bu, lazerin cilt üzerindeki bekleme süresinin daha uzun olduğu, ancak 1 saniyeye göre hala çok hızlı olduğu anlamına gelir.

Lazer, saniyenin çok küçük bir bölümünde cilt üzerinde durur ancak yine de Q-switched lazerden daha uzundur. Dövme silme için bir Q-switched lazer kullanılır ve epilasyon için kullanılan uzun darbeli lazere göre daha kısa bir dinlenme süresinde çalışır.

Profesyonel Lazer Epilasyon Cihazı Nasıl Kullanılır?

İşletmeniz için bir lazer epilasyon cihazı satın almaya karar verdiyseniz, alımdan önce bilmeniz gereken bazı önemli şeyler vardır:

 • Tüm profesyonel lazer epilasyon cihazları, lazeri cilde yayan bir başlık kullanır. Bu başlıkların teknolojisi arasındaki farkı bilmek önemlidir.

Diode lazerler, ortam olarak şeffaf ultrason jeli kullanırken, başlık ucunu cilde temas ettirir. Berrak ultrason jeli, başlığın cilt üzerinde kaymasına ve buzlu diode ucu rahatlık için soğuma teknolojisi yaydığı için cildi serin tutmaya yardımcı olur.

Diode lazerlerin, lazer tedavilerini hızlı bir şekilde atlatmak ve işçilik süresini azaltmak için en iyi seçenek olduğu bilinmektedir. Diode lazerler ile ilgili iki farklı çalışma prensibi vardır:

 1. Geçiş daha yüksek enerji
 2. Daha düşük enerji, yüksek atış hızı ve çok geçişli yaklaşım

Diode lazerler tüm cilt tiplerinde güvenli ve etkilidir. Gün boyu kesintisiz kullanım sağlayabilen uygun fiyatlı profesyonel lazer epilasyon cihazlarıdır.

Lazer Epilasyon Cihazı Çalışma Prensibi

Lazer epilasyon cihazları; su, melanin ve oksihemoglobin olmak üzere 3 ana bileşenini emer.

 • Profesyonel lazer epilasyon cihazı için en önemli şey, her bir lazer dalga boyunun emdiği melanın miktarıdır.

Bu, koyu renkli cildi tedavi ederken çok önemlidir. Çünkü, melanin sayısı 4,5 ve 6 cilt tiplerinde çok daha yüksektir. Kıl, melanin içerir ve lazer epilasyon işlemi, lazerin kıldaki melanini çekmesidir. Daha koyu cilt tonlarını tedavi ederken, bir lazer dalga boyunun etkili olması için yeterli melanini emmesi gerekir. Ancak, ciltte yanmaya ve pigmentasyon kaybına neden olacak kadar değil. Bunun nedeni, lazerin melanini emmesidir. Güzellik salonunuz için hangi profesyonel lazer epilasyon cihazının en iyi olduğuna karar verirken, bu 3 bileşeni anlamak önemlidir.

Buz Başlıklı Diode Lazer Nedir?

diode lazer cihazi fiyat

Bazen, diode teknolojisini kullanan profesyonel lazer epilasyon cihazları, aynı cihazda 755 nm Alexandrite ve 1064 nm Nd:Yag gibi birden fazla dalga boyuna sahip olabilir. Ancak,

 • En yaygın olanı 810 nm’dir.

810 nm dalga boyundaki lazer, derinlemesine araştırılmış ve tüm cilt tiplerinde son derece güvenli ve etkili olduğu gösterilmiştir. Bu nedenle, en çok tercih edilen lazer dalga boyudur. 

Güzellik merkezlerinde lazer epilasyon için diode lazer, diğer lazerlere oranla tercih edilen bir cihazdır. Bir diode lazer kullanırken;

 • İş gücü zamanınızı azaltacak
 • Dolayısıyla daha hızlı lazer epilasyon yapacak
 • Ayrıca, işletme maliyetlerinde önemli miktarda tasarruf sağlayacaksınız.

Bir diode lazer teknolojisi olan profesyonel bir lazer epilasyon cihazının faydası, önemli maliyet tasarrufları sağlar, sarf malzeme maliyetlerini azaltır, servis ve bakımı azaltır, neredeyse ağrısız lazer seansları sağlar. Bu nedenle, diode lazer sistemi profesyonel lazer epilasyon cihazı için en iyi seçenektir.

En İyi Lazer Epilasyon Cihazı Hangisidir?

İşletmeniz için hangi profesyonel lazer epilasyon cihazının en iyi olduğunu belirlerken, işletmenizde hangi tip ciltleri göreceğinizi bilmek önemlidir. Tüm lazer dalga boyları tüm cilt tipleri için uygun değildir.

 • 755 nm Alexandrite

Melanin emilimi çok yüksektir. Yani 4, 5 ve 6 numaralı cilt tipleri için iyi değildir. Ancak, 1, 2 ve 3 numaralı ciltler için en uygun olanıdır ve epilasyon için son derece etkili bir lazer dalga boyudur.

 • 805 nm veya 810 nm Diode Lazer

Orta düzeyde melanin emilimi ve tüm cilt tipleri için güzel bir güvenlik profiline sahiptir. Bu lazer dalga boyu, 755 nm Alexandrite ile karşılaştırıldığında biraz daha düşük melanin emilimine sahiptir. Bu da, onu daha koyu cilt renkleri için daha güvenli hale getirmektedir.

Diode lazer, tüm cilt tiplerinde güvenli ve etkili bir şekilde kullanılabilen en çok yönlü dalga boyudur. Bu nedenle, 810 nm dalga boyu profesyonel lazer epilasyon cihazı için en iyi lazer dalga boyudur.

 • 1064 nm Nd:Yag

Diğer dalga boylarıyla karşılaştırıldığında Nd:YAG lazer, koyu cilt tipleri için güvenli bir lazer dalga boyudur ve 5-6 cilt tipleri için güvenli bir seçenek olarak kabul edilir. Lazerin melanin emilimi daha düşük olduğundan, lazer değildir. Daha açık cilt renklerinde epilasyon deneyimi için iyi bir seçenektir.

Diode lazer cihazı etkili mi?

810 nm dalga boyu ile diode lazer cihazı, tüm cilt tiplerinde güvenli ve etkili kullanım sağlayan, profesyonel işletmeler için tercih edilen bir epilasyon cihazıdır.

Diode lazer cihazı, daha yeni bir lazer epilasyon sistemine sahiptir. Kıl foliküllerinin derinliklerine nüfuz eden dalga boyları üretir. Derin lazer penetrasyonu sayesinde daha koyu cilt tiplerinde daha güvenlidir. Çünkü, lazer tarafından üretilen enerji, pigmentin ciltte bulunduğu yere konsantre olamaz.

Lazer Makinesinin Fiyatı Ne Kadar?

Lazer makinesi fiyatları, büyük ölçüde değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte, tüm profesyonel lazer epilasyon cihazlarının pahalı olduğu bir gerçektir. Bir medikal merkez, klinik ya da güzellik merkezinde bulunabilecek lazer cihazları, yüksek kalitede çalışacak şekilde üretilmelidir.

Örneğin, Cosmones Medikal bünyesindeki kaliteli profesyonel lazer epilasyon cihazları, 90 bin TL ile 250 bin TL arasında değişiklik göstermektedir.

Kalite, fiyat, garanti süreleri ve hizmetle ilgili olarak ödediğinizin karşılığını alabilmeniz için geliştirdiğimiz cihazlar ile tanışmak için 0850 346 12 22’den bize ulaşabilirsiniz.

Listeye geri dön