Blog

En İyi C Vitamini Serumu Hangisidir?

c vitamini serumu

EN İYİ C VİTAMİNİ SERUMU HANGİSİDİR?

Vücut ile birlikte cildin de temel işlevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi için belirli vitamin ve minerallerin alınması gerekmektedir. Yeteri kadar cilde vitamin takviyesi yapılmaması durumunda ilerleyen zamanla sorunlar oluşabilmektedir. Cilde vitamin takviyeleri serum, gıda vb. ürünler aracılığı ile yapılabilmektedir. C vitamini serumu ise cildin vitamin ihtiyacını karşılaması için son zamanlarda en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir.

Birçok sebeplerden dolayı cilt esnekliğini ve canlılığını yitirmeye başlamaktadır. Bununla birlikte rahatsız edici lekeler, cilt renk tonundaki eşitsizlikler ve ince çizgi gibi sorunlar oluşur. C vitamini serum ile birlikte cildin gereksinimi olan vitamin desteği sağlanarak bu durumların görünümü en aza indirilir. C vitamini serumlarının kullanımı ile birlikte cildin yaşlanma belirtileri en aza indirilerek canlı bir cilt görünümü sağlanır.

C Vitamini Serumu Nedir?

C vitamininin ciltlere fayda sağlayabilmesi ve sağlıklı bir cilt görünümü yakalanabilmesi için C vitamini serumları kullanılmaktadır. Kuru ve mat bir hal alan ciltlere tekrardan canlılık ve parlaklık kazandırılması için kullanılan bu serumlar ile ciltteki leke oluşumları ve çizgilerin azaltılması da sağlanır. Ayrıca cilt görünümünü canlandıran serumlar ile güneş lekelerinin görünümü minimum seviyeye indirgenir.

C Vitamini Serumu ile Canlı ve Sağlıklı Cilde Sahip Olun.

C Vitamininin Cilde Yararları Nelerdir?

 • Solgun ve mat görünümlü ciltleri canlandırarak canlı bir cilt görünümüne kavuşmasına yardımcı olur.
 • Cildin nem dengesinin ayarlanmasına yardımcı olmaktadır.
 • Düzenli C vitamini takviyesi ile ciltteki leke görünümünün en aza indirilmesi sağlanır.
 • Cildin kırışıklık oluşumunu önleyici katkısı bulunmaktadır.
 • Cildin kötü görünümüne sebep olan sivilce izlerine iyileştirici etkisi vardır.
 • Cilt rengindeki eşitsizlikleri ortadan kaldırır.

C Vitamini Serumu Faydaları Nelerdir?

C vitamini serumunun cilde birçok faydası bulunmaktadır. Cilde canlı bir görünüm kazandıran serumun faydaları şu şekildedir;

 • Yara ve sivilcelerin iyileşmesine yardımcı olur.
 • Birçok cilt tipi için güvenilir ve uyumludur.
 • Cilde nem dengeleyici bir katkı sağlar.
 • Cilde aydınlatıcı ve canlandırıcı bir etki sağlar.
 • Kolajen etkisi sayesinde ciltteki kolajen üretimine destek görevi görür.
 • Göz altlarındaki halkalarda görünümü iyileştirerek canlılık kazandırır.

c vitamini serumuC Vitamini Serum Yüzde Kaç Olmalı?

C vitamini oranı %15-30 arasında olan serumların kullanımı uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

C Vitamini Serumlarının Yan Etkileri Var mıdır?

C vitamini serumlarının düzenli ve dozajında kullanılması durumunda herhangi bir yan etkisi bulunmaktadır. Aşırı kullanılan serum sonrası ciltte kızarıklık, hassasiyet ve tahriş gibi sorunlar oluşabilmektedir. Yan etkilerin oluşmaması için düzenli bir şekilde kullanımı gerekmektedir.

En İyi C Vitamini Serumu Hangisidir?

Kadınların cilt bakımları için en sık kullandıkları C vitamini serumu yapısındaki antioksidan özelliği ile cilt yenileyici ve yaşlanma karşıtı bir etki sağlamaktadır. Böylelikle cildin daha sağlıklı bir görünüm olmasında büyük etkide bulunmaktadır.

Cilt bakımı ve yenileyici özelliği ile cilt serumları birçok farklı markada üretilmektedir. Uzmanların önerdiği tüm özellikleri yapısında bulunduran en iyi c vitamini serumu ürününü cosmonesmedikal adresinde bulabilirsiniz. Tamamen yerli üretim ve son teknolojik çalışmalar sonucunda üretilen serumun cilt için faydalarına ürün sayfasını inceleyerek bakabilirsiniz. Özellikle kolajen üretimini destekleyen yapısı ile Kolajen Etkili C Vitamini Serumu ürününü incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

C vitamini serumu her gün kullanılır mı?

Kadınların günlük cilt bakımlarında önemli bir yer tutan c vitamin serumlarını düzenli olarak kullanılması durumunda cilt için sağlıklı bir görünüm kazandırılır. Günün sabah ve akşam vakitlerinde olmak üzere iki seans şeklinde temiz cilt üzerine masaj hareketleri ile uygulanmalıdır.

Yüze c vitamini sürmek ne işe yarar?

C vitamini içeren serumları kullanmak cilt için oldukça faydalıdır. Güneş ışınlarının neden olduğu cllt renk eşitsizliği, nem kaybı, sivilce izi ve ince çizgi sorunlarını azaltmaya yardımcı olmaktadır.

C vitamini serumları hangi cilt için kullanılır?

Sivilceye eğilimli, yağlı, lekeli ve yaşlanma belirtileri ile mücadele eden cilt tipleri için uygundur.

C vitamin içerikli serumlar alırken nelere dikkat edilmelidir?

 • Serum içerisindeki C vitamini oranı mutlaka kontrol edilmelidir. Vitamin oranı standart seviyede olmayan serumlar cilde istenilen etkiyi göstermeyecektir.
 • Serum içeriğinde cildin doku ve yapısına zarar verebilecek bileşenler bulunmamalıdır.
 • Serumu kullanacak kişinin alerjik bir rahatsızlığı varsa doktora danışıldıktan sonra kullanılmalıdır.

C vitamini yüz beyazlatır mı?

Antioksidan ve kolajen etkisi özelliği ile cilt lekelerine karşı mücadale sağlar ve böylelikle cildi beyazlatıyormuş etkisi oluşturmaktadır.

C vitamini cildi güzelleştirir mi?

C vitamini konsantrasyonu ile birlikte ince çizgi ve kırışıkların görünümü azaltıcı bir etkisi vardır. Ayrıca cildin renk eşitsizliklerin giderilmesinde de etkili olan bu vitamin içerikli ürünler ile cildin daha ışıltılı bir görünüm kazandırılması sağlanır.

Cosmonesmedikal kurucusu olan Neslim Güngen’e ait Neslim Güngen Güzellik Merkezi’ndeki cilt bakım uygulamalarını bu adresten inceleyebilirsiniz.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar