Blog

Düşük Göz Kapaklarına Ameliyatsız Soğuk Plazma Tedavisi

Cildimizin geri kalanında olduğu gibi, yaşla birlikte göz çevresindeki deri de elastikiyetini kaybetmeye başlar. Bu, zamanla üst göz kapağının daha düşük görünmesine neden olur. Ve bu görünüm, yüzünüze yıllar ekleyerek daha yaşlı, yorgun ve mutsuz görünmenize neden olur. Düşük göz kapağı, uzun yıllar boyunca cerrahi ile çözülebilen bir sorundu. Neyse ki, tıp dünyası ve estetik çok gelişti ve artık cerrahiye, kesi ve izlere gerek kalmadan bu sorunu çözmek mümkün.

Soğuk plazma teknolojisi; cildin sıkılığını ve elastikiyetini arttıran, kolajen üretimini arttıran ve düşük göz kapaklarında lifting etkisi yaratarak daha genç ve canlı bir görünüm sağlayan etkili, kolay, ameliyatsız bir işlemdir. Aslında, düşük göz kapakları söz konusu olduğunda yorgun görünümü gidermek için en güvenli ve hızlı uygulamalardan biridir.

Soğuk Plazma ile Ameliyatsız Göz Kapağı Kaldırma Nasıl Çalışır?

Soğuk plazma enerjisini kullanmak için özel olarak tasarlanmış kalem benzeri küçük bir alet; işlem sırasında cilde 1 mm mesafede tutulur ve cilde temas etmez. Mikro akım yayan çalışma prensibi, göz kapağındaki deriyi kontrollü bir şekilde ısıtır. Daha sonra, cilt soğumadan önce kontrollü bir hasara maruz kalmış olur.

Düşük göz kapağı için soğuk plazma teknolojisinin en önemli avantajlarından biri, uygulamanın cilt ile temas etmeden yapılmasıdır. Bu şekilde, hem uygulama derinliği hem de tedavi alanının kontrolü sizde olur.

Cilde temas etmemesi, hassas ve hızlı bir şekilde çalışmaya da olanak tanır. Bu da, cerrahi ile karşılaştırıldığında; iz bırakmadan ve sosyal hayata hızlı dönüş ile göz kapağının ameliyatsız olarak kaldırılabilmesi anlamına gelir.

Plazma Teknolojisi Nasıl Çalışır?

Soğuk plazma enerjisini kullanan kalem benzeri özel bir cihaz, plazma gazını cilt yüzeyinde karbonize ederek çalışır. Bu şekilde, cilt malzemesini gaza dönüştüren güçlü bir enerji akışı sağlar.

Uygulama, üst göz kapağına hiç temas etmeden, cildin alt katmanında bir reaksiyon oluşturur. İşlem sırasında, cilt yüzeyinde çok küçük boyutlarda yüzeysel beyaz lekeler oluşturan bir plazma flaşı görülür. Bu lekeler, hedeflenen bölgedeki cildi bir araya getirmeye ve sıkılaştırmaya yardımcı olur.

Maddenin dördüncü hali olarak da bilinen plazma, atmosferik gazların iyonlaşması ile oluşur. Plazma cihazından gelen enerji, anında küçük bir ışın oluşturarak cilde ulaşır. Elastikiyetini kaybetmiş ve sarkmış üst göz kapağı derisine uygulandığında, soğuk plazmanın etkisi, cildin gözle görülür bir biçimde sıkılaşması ile anında görülebilir.

Uygulama, geleneksel göz kapağı ameliyatı ile benzer sonuçlara sahiptir. Ancak; genel anesteziye, göz kapaklarına kesi yapılmasına, dikilmesine gerek yoktur. Bu da, ameliyatla ilişkili yan etki risklerinin olmaması ve çok daha hızlı iyileşme süresi anlamına gelir.

Soğuk Plazma Uygulamasının Avantajları

ameliyatsiz goz kapagi dusuklugu tedavisi

Soğuk plazma ile yapılan ameliyatsız düşük göz kapağı kaldırma işlemi; cildin kolajen üretimini uyarır, elastikiyetini arttırır ve sıkılığını geri kazandırır. Uzman estetisyenler tarafından gerçekleştirilen uygulama, ortalama 15-20 dakika sürer. Yorgun ve yaşlı görünen üst göz kapaklarındaki cildi sıkılaştırır. En önemli avantajları şunlardır:

  • Ciltte kesi ve dikiş gerektirmez
  • Uygulama boyunca uyanık kalırsınız
  • 20 dakika sonunda gözle görülür sonuçlar elde edilir
  • Sosyal hayata hızlı dönüş sağlanır
  • Çok düşük yan etki riski söz konusudur
  • Uzun vadeli etkileyici sonuçlar sağlanır

Ancak, üst göz kapağınızda çok fazla sarkma varsa, cerrahi en uygun seçenek olabilir.

Sonuçların Görülmesi ve Etkinliği

Sonuçların etkinliği farklı parametrelere göre değişmektedir. Burada, kişinin yaşı, kolajen üretimi, üst göz kapağındaki düşmenin ne boyutta olduğu gibi farklı etmenlerden söz edilebilir. İlk uygulamada gözle görülür sonuçlar elde edilmekle birlikte, ortalama 1-3 seans arası önerilir. Genç hastalarda, ilk seanstan sonra bile sonuçlar yeterli olabilmektedir.

Düşük Göz Kapağı İçin Ameliyatsız Diğer Çözümler

Göz çevrenizi ameliyatsız olarak gençleştirmek istiyorsanız, seçim yapabileceğiniz daha farklı seçeneklerin de mevcut olduğunu bilmelisiniz. Bizim kliniğimizde de alanında uzman doktorlar tarafından uygulanan botoks, dolgu ve PRP gibi tedaviler, size ameliyatsız bir şekilde düşük göz kapağını tedavi etme olanağı sunar.

Örneğin; botoks, kasları gevşeterek ince çizgi ve kırışıklıkları gidermek için uygulanan estetik bir tedavidir. Dolgu, hacim kaybı olan bölgelere uygulanarak cildin eski sıkılığı ve gençliğini geri kazandırmaya yardımcı olur.

Botoksun etkinliği ortalama 6 ay kadar kalıcı iken, soğuk plazma uygulamasında bu süre 9 aya çıkmaktadır. Ayrıca, medikal estetik uygulamalar ile karşılaştırıldığında daha az yan etkiye sahiptir. Enjeksiyon, kesi, cerrahi ve risk olmaması, minimum yan etki oranı ile düşük göz kapağını kaldırmak isteyen kadın ve erkeklere bu uygulamaya bir şans vermelerini öneriyorum.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar