Blog

Drcaps Kapsül Teknolojisi: Doğal İçeriklerin Mükemmel Koruyucusu

drcaps kapsül teknolojisi

Drcaps Kapsül Teknolojisi: Doğal İçeriklerin Mükemmel Koruyucusu

Günümüzde insanların beslenme alışkanlıklarının değişmesi, yoğun iş temposu ve stres gibi faktörler sonucu sağlık problemleriyle mücadele etmek için gıda takviyelerini tercih etmelerine neden olur. Bu nedenle gıda takviyeleri ve ilaçlar için daha etkili ve güvenli bir kapsülleme yöntemi arayışı devam etmektedir. Drcaps kapsül teknolojisi bu ihtiyacı karşılamak için geliştirilmiştir.

Drcaps Kapsül Teknolojisi Nedir?

Drcaps kapsül teknolojisi, kapsüllerin içeriğinin daha etkili ve güvenli bir şekilde korunmasına olanak tanıyan bir kapsülleme yöntemidir. Bu teknoloji, gıda takviyeleri, ilaçlar, probiyotikler ve diğer besin takviyeleri gibi farklı ürünler için kullanılabilir.

Suda çözünen hidroksipropil metilselüloz polimerinden yapılmıştır. Bu polimer, kapsülün içindeki maddeyi koruyarak mide asidi veya safra gibi sindirim enzimlerinin neden olduğu hasara karşı korur. Özel üretilen bu kapsüller, yavaş çözünme özellikleri sayesinde mide ve bağırsaklarda daha uzun süre kalır ve içeriklerin emilimini arttırır.

Drcaps Kapsül Teknolojisi Nasıl Çalışır?

Dr caps teknolojisi ürün içeriğinin daha etkili ve güvenli bir şekilde alınmasına olanak sağlar. Kapsülün içeriği, kapsülün mide asidi veya safra gibi sindirim enzimlerine maruz kaldığı zaman zarar görmemesi için korunur.

Drcaps kapsül teknolojisi yavaş çözünme özellikleri sayesinde içeriklerin emilimini arttırarak daha etkili bir sonuç verir. Ayrıca bu kapsüller ağızda çözünmeyen bir kapsülleme yöntemi olduğu için ürünlerin tadını veya kokusunu da değiştirmez.

Kapsüller yüksek kaliteli, doğal ve organik içeriklerin korunmasına da yardımcı olur. Bu nedenle gıda takviyeleri ve ilaçlar için tercih edilen bir kapsülleme yöntemi haline gelmiştir.

Drcaps Kapsül Teknolojisinin Faydaları Nelerdir?

Drcaps kapsül teknolojisi içeren gıda takviyelerin diğer takviyelere göre birçok avantaj yakalamasına neden olur. Bunların arasında;

Etkinliği arttırır: Yavaş çözünme özellikleri sayesinde içeriklerin emilimini arttırarak ürünlerin daha etkili olmasına yardımcı olur.

Güvenliği arttırır: Mide asidi ve safra gibi sindirim enzimlerinin neden olduğu hasarlardan korunarak ürün içeriğinin daha güvenli bir şekilde alınmasına olanak tanır.

Organik içerikleri korur: Yüksek kaliteli, doğal ve organik içeriklerin korunmasına yardımcı olur.

Tat ve koku bozulması yok: Ağızda çözünmeyen bir kapsülleme yöntemi olduğu için ürünlerin tadını veya kokusunu değiştirmez.

Geniş uygulama alanı: Dr caps kapsül teknolojisi gıda takviyeleri, ilaçlar, probiyotikler ve diğer besin takviyeleri gibi farklı ürünler için kullanılabilmektedir.

drcaps kapsülDrcaps Kapsül Teknolojisi Hangi İlaçlarda Kullanılır?

Özel kapsül teknolojisi, pek çok ilaçta kullanılabilmektedir. Özellikle vitamin, mineral ve diyet takviyelerinde sıklıkla tercih edilen bir teknolojidir. Bunun yanı sıra, gastroenterolojik ilaçlar, anti-enflamatuar ilaçlar, ağrı kesiciler, kanser tedavisinde kullanılan ilaçlar gibi pek çok alanda da kullanılmaktadır. Özellikle gastroenterolojik ilaçlar, midede ve bağırsaklarda meydana gelen problemler için kullanılan ilaçlar olduğu için Drcaps kapsül teknolojisi bu alanda oldukça faydalı olmaktadır.

Drcaps Kapsül Teknolojisi ile Üretilmiş Nixir Probiyotik Gıda Takviyesi

Drcaps teknolojisi ile üretilen Nixir probiyotik takviyesi bu özel teknoloji ile mide asidine karşı dayanıklı ve bağırsaklarda çözünen bir besin takviyesidir. Bu özel teknoloji sayesinde probiyotik yani yararlı mikroorganizmalar, mide asidinin yapısından etkilenmeden bağırsaklara canlı bir şekilde ulaşarak kolonize. Özel Drcaps kapsülteknolojisi sayesinde aç karına rahatlıkla kullanılabilir.

Nixir, beyin ve bağırsak arasındaki ekosisteme sağladığı sinerjik etki ile Dünya’da ilk ve tek üründür. 12 Türk Bilim İnsanı tarafından 5 yıllık Ar-Ge’si yapılan probiyotik takviyesi bağırsak ve beyin arasındaki ekolojiyi hedefleyerek geliştirilmiştir.

Nixir probiyotik, 10 milyar canlı mikroorganizma ile bağışıklığınızı destekler. Zengin içerik ve D vitamini içermesi ile Türkiye ve Avrupa2da mikrobiyota alanında tek üründür. Drcaps kapsül teknolojisi ile üretilen Nixir probiyotik gıda takviyesinin bazı faydaları şunlardır;

Maksimum Zeka ve Hafıza Güçlendirici / Nixir’in Beyin Üzerindeki Etkileri

Güçlü Odaklanma       Unutkanlık      Öfke Kontrolü         Panik Bozukluğu

Tembellik                     Mutsuzluk        Karamsarlık            Dikkat Eksikliği

Anksiyete                     Depresyon        Konsantrasyon        Dalgınlık

Stres                              Kaygı                 Odaklanma              Olumsuz Düşünce

Bağırsak Sağlığını Destekleyici ve Yardımcı / Nixir’in Bağırsak Üzerindeki Etkileri

Şişkinlik, Kabız Ve İshal Gibi Sorunları Önleme        Kilo Yönetimine Destek

Dost Bakterilerin Sayısını Dengeleme                          Sinerjik Etki

Mental Sağlığa Faydalı                                                     Bağışıklık Sistemi Güçlendirici

Kandida Mantarı                                                               Crohn Hastalığı

Drcaps kapsül teknolojisine sahip Nixir probiyotik takviyesinin detaylı ürün açıklaması için ürün sayfasına göz atabilirsiniz.

Listeye geri dön