Blog

Cildin Nem Dengeleyicisi: Hyalüronik Asit

hyalüronik asit

HYALÜRONİK ASİT CİLT İÇİN FAYDALARI NELERDİR?

Özellikle kuru yapıdaki ciltler için ihtiyaç duyulan nem dengesini sağlayan hyalüronik asit tüm cilt tipleri için rahatlıkla uygulanır. Hyalüronik asidi içeren cilt bakım ürün ve içerikleri hakkındaki tüm bilgilere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Hyalüronik Asit Nedir?

Hyalüronik asit yoğun nemlendirici etkiye sahip ve cilt bakımı için en çok tercih edilen yapılardan birisidir. İlerleyen yaş sonrasında insan vücudundaki hyalüronik içerikli asit miktarında azalma görülmektedir. Bu azalma ile birlikte cilt elastik doku kaybı yaşar ve yumuşaklığını yitirir. Bundan dolayı vücutta bulunan hyalüronik içerikli asit miktarını arttırmak için dışarıdan da takviye alınması gerekmektedir. Nemlendirici asit belirli kozmetik ürünlerin içerisindeki yapılarda bulunmaktadır. Özellikle günümüzde tercih edilen kremler, nemlendiriciler ve asit serumları bu asit türüne sahiptir.

Tüm Cilt Tiplerine Uygun Hyalu-Team Hyalüronik Asit ile Cildinizi Canlandırın

Hyalüronik Asit Ne İşe Yarar?

Büyük moleküler yapıya sahip bu asit çeşidi tüm cilt tipleri ile uyumlu olarak kullanılan bir asit türüdür. Cildin daha sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşmasını sağlayan hyalüronik asidin gözle görülür en etkili yararı cildin nemlendirmesidir.

Yapısında hyalüronik asidi bulunduran ürünlerin düzenli kullanılması durumunda cilt daha nemli görülür. Bu etki sonucunda cilt elastikiyet kaybını azaltır ve daha dolgun görünür. Aynı zamanda cilde daha güzel görünüm sağlayan bu asit türü ile birlikte yaşlanan ciltteki ince çizgilerin görünümü azalmaktadır.

Ciltteki hyalüronik asidin varlığını arttırarak enjeksiyon bölgesinin daha dolgun, hacimli ve şekilli görünmesini sağlayan dolgu işlemleri için Neslim Güngen Clinic adresine göz atabilirsiniz.

Hyalüronik Asit Cilde Faydaları Nelerdir?

Hyalüronik asit faydaları aşağıdaki gibidir;

 • Asidin en önemli özelliği ciltte su tutucu ve nem dengesini sağlayan bir asit türü olmasıdır. Eksik olması durumunda ciltte solma ve pürüzlü bir görüntü oluşur.
 • Özellikle yağlı ciltlerin nem gereksinimini karşılayan asit çeşidi kuru ciltlerde de hızlı ve etkili bir kalıcılık sağlar. Bu kalıcılık ile nem kaybı olan ciltlerdeki sorunları ortadan kaldırır.
 • Ciltteki ince çizgilerin yaşlanma görünümünü azaltıcı etkiye sahiptir.
 • Hyalüronik asidin yapısında bulunan antioksidan içeriği ile cilde yıpratıcı etki sağlayan faktörlere karşı koruma sağlar.
 • Ciltteki akne, siyah nokta gibi sorunların giderilmesini sağlayarak canlı ve dolgun bir cilt oluşumunu destekler. Nem dengesini ayarlayıcı etkisi ile ciltte oluşabilecek sivilce etkilerini azaltır.

Daha Nemli ve Sağlıklı Bir Cilde Kavuşmanızı Sağlar

hyalüronik asitHyalüronik Asidin Uygulama Bölgeleri

 • Dudak bölgesi
 • Göz çevresi ve şakaklar
 • Alın ve kaş çevresi
 • El bölgesi
 • Dekolte bölgesi

Hyalüronik Asit Zararları Nelerdir?

Hyalüronik nemlendirici asidin yapısı gereği kimyasal bir asit değildir. Bundan dolayı bu asidin cilde bir zararı ve yan etkisi bulunmamaktadır. Diğer cilt bakım asitleri gibi cilt yüzeyini tahriş etmez ve cilt derisinde soyulmaya sebep olmamaktadır.

Hyalüronik asit kullanım açısından cilt bakımında düşük derecede riskler taşıdığı için kullanımı genelde güvenilirdir. Yapısı gereği vücut tarafından üretilen de bir asit olduğu için alerjik reaksiyonlar nadiren yaşanabilmektedir. Asit içerikli ürünleri hamilelik veya emzirme döneminde olan kişilerin kullanılmaması önerilmektedir. 

En Faydalı Hyalüronik Asit İçerikli Ürünler

Evde hyalüronik asidi içeren ürün kullananlar için cilt bakımında sonuçların verimli olabilmesi için öncelikle derin bir cilt bakımı ile gözenekleri açarak işe başlamalılar. Devamında bakım ürünlerinin kullanımını düzenli olarak yapmalıdırlar.

Haftalık olarak cilt bakım ürünlerinize hyalüronik nemlenirici asit bulunduran ürünler ekleyebilirler. Cilt nemlendirici bakım öncesinde hyalüronik asit serum ile cildin nemlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Hyalüronik asit serum kullananlar arasında canlı cilt görünümüne sahip oldukları belirtilmektedir.

Hyalu Team Serisi – En Çok Kullanılan Kabin Ürünleri

Clines Hyalüronik Asit Peel Mask

İçerdiği salisilik asit yapısı ile cildin daha pürüzsüz görünümüne kavuşmasını sağlar. Peel mask ürününün faydaları şu şekildedir;

 • Siyah nokta ve ciltteki aknelerin giderilmesini sağlar.
 • Gözeneklerin tıkanıklığını önleyerek dolgun bir cilt görünümü sağlar.
 • İltihaplanma ve yaşlanma karşıtı bileşenler içerir.
 • Cilt yapısını pürüzsüzleştirerek canlı bir görünüme kavuşturur.

Peel Mask ürününü temiz ve kuru cilt üzerine uygulanması önerilir. Yaklaşık 30 dakika uygulama süresine sahip ürünümüze ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Clines Hyalüronik Asit Toner

Sabah ve akşam olmak üzere bir pamuk yardımı ile tonik ürününü küçük dairesel hareketler ile cildinize uygulayabilirsiniz. Bu ürün ile cildin derinlemesine temizlenip nemlendirilmesini sağlamaktadır.

Kırışıklık ve çizgilerin giderilmesinde kullanılan Clines Toner ürünümüz hakkında detaylı bilgi için ürün detay sayfasını inceleyebilirsiniz.

Cines Hyalüronik Asit Yüz Temizleme Jeli

Günlük olarak yüz temizleme jeli tüm cilt tiplerine uygun olarak kullanılmaktadır. Cildin derinlemesine temizlenerek nemlendirilmesine böylelikle canlı bir cilt görünümüne kavuşulmasını sağlamaktadır.

Sabah ve akşam olarak kullanılan Clines Yüz Temizleme Jeli ürününün detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

Hyalüronik Asit Nemlendirici Krem

Su tutma özelliğine sahip hyaluronik asit ile cildin nemlendirilmesi  hedeflenir. Bu asidin antioksidan etkisi sayesinde cildin yaşlandırıcı etkileri ortadan kaldırılır. Nemlendirici krem ürününün faydaları şu şekildedir;

 • Cildi nemlendirerek parlak ve canlı bir görünüm kazandırır.
 • Cilde kırışık bir görünüm veren ince çizgilerin azaltılmasına yardımcı olur.
 • Düzenli kullanımı sonrasında cilde esneklik ve pürüzsüz bir görünüm sağlar.
 • Cilde sıkı bir görünüm kazandırır.

Hyalüronik asit nemlendirici krem ürünü hakkında detaylı bilgi için  ürün detay sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Listeye geri dön