Blog

Bölgesel Zayıflama Cihazları: Sağlıklı ve Etkili Zayıflama Yöntemleri

bölgesel zayıflama cihazları

Bölgesel Zayıflama Cihazları: Sağlıklı ve Etkili Zayıflama Yöntemleri

Zayıflama ve ideal vücut şekline sahip olmak birçok kişi için önemli bir yer tutar. Fiziksel görünümüne iyileştirmeye ve sağlıklı bir yaşam sürdürmeye yönelik bu hedefler kişilerin özgüvenini arttırmak ve hayat kalitesini arttırmak için oldukça önemlidir. Günümüzde bölgesel zayıflama cihazları da zayıflama sürecine katkı sağlayan popüler yöntemler arasında yer alır.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama, vücudun belirli bir bölgesinde biriken fazla yağ ve selülitleri hedef alarak o bölgelerin inceltilmesini amaçlayan bir zayıflama yöntemidir. Genellikle karın, kalça, bacaklar ve kollar gibi bölgelerde yoğunlaşan yağ birikimleri, diyet ve egzersizler bile zorlu ve uzun bir süreç gerektirebilir. Bu süreci kolaylaştıran bölgesel zayıflama cihazları ile güzellik merkezlerinde bölgesel incelmeye yönelik profesyonel işlemler yapılabilmektedir.

bölgesel zayıflamaBölgesel Zayıflama Cihazları Nedir?

Günümüzde sağlıklı yaşam ve fit bir vücut isteği birçok kişinin öncelikli hedefi haline gelmiştir. Bu hedef doğrultusunda spor yapma, dengeli beslenme ve düzenli egzersiz yapma gibi yöntemler ön plana çıksa da bazı durumlarda bölgesel olarak yağlanmalar ve sıkılaşma ihtiyacı duyulabilir. İşte bu noktada bölgesel zayıflama cihazları, kullanıcıların bu hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış profesyonel ürünlerdir. Bölgesel zayıflama cihazları farklı teknolojiler ve yöntemler kullanarak vücutta istenmeyen yağ birikimlerini azaltmayı, cildi sıkılaştırmayı ve vücut hatlarını düzeltmeyi amaçlarlar. Bu cihazlar, kritik bölgelerde yoğunlaşmış yağ hücrelerini hedef alarak, onların parçalanmasına ve atılmasına yardımcı olurlar.

Popüler Bölgesel Zayıflama Cihazları

Pasif Jimnastik Aleti

Otomatik programlı bir vücut şekillendirme cihazı olan pasif jimnastik aleti, yerleşik elektrotlar sayesinde etkin bir kas gücü sağlar. Elektriksel akımlar aracılığıyla kaslarda ritmik kasılmalar meydana getirerek, dört farklı mod ve değişen elektrik dalga boylarıyla pasif jimnastik, yağ parçalama, lenf drenaj ve sıkılaşma etkisi sunar. Pasif egzersiz yöntemine dayalı çalışma prensibi sayesinde, tek bir seansta yoğun egzersizle elde edilen sonuçları benzer şekilde elde etmenize olanak tanır.

Üst ve alt ekstremitelerde fonksiyonel kullanımı destekleyen özel tasarımı sayesinde, 4 farklı mod ve çeşitli elektrik dalga boyları ile kişiye özel bir deneyim sunar. Kasları etkili bir şekilde uyararak dolaşım sistemini iyileştirir ve metabolizmayı hızlandırır. Hatta egzersiz yapmayan kişilerde bile genel dolaşımı olumlu yönde etkileyerek sağlığı destekler.

Lipones Max Bölgesel İncelme Cihazı

Lipones Max; yepyeni bir teknolojiyle gücünü birleştiren, bölgesel incelme konusunda iddialı bir cihazdır. Ultrasonik ses dalgaları yardımı ile yağ hücrelerini etkili bir şekilde parçalama prensibi ile çalışır ve bölgesel incelme sürecini acısız, ağrısız ve ameliyatsız bir deneyime dönüştürür. Lipones Max Bölgesel İncelme Cihazının avantajları şunlardır;

 • Tek seansta 5-25 cm ile incelme sağlar ve etkileyici sonuçlar sunar.
 • Bölgesel incelme yöntemlerine göre daha etkili ve hızlı sonuçlar elde edilmesini sağlar.
 • İnatçı vücut yağları ile başa çıkma konusunda güvenilir ve etkili sonuçlar sunar.
 • Üç farklı başlık yardımı ile tek bir başlık altında birleştirilerek kullanımı oldukça pratiktir ve birçok farklı bölgede işlem yapılabilme imkânı sağlar.

Lipones Bölgesel İncelme Cihazı

Lipones; cilt altındaki yağ hücrelerini, ultrasonik ses dalgalarını kullanarak parçalama prensibiyle çalışan acısız, ağrısız ve ameliyatsız bölgesel incelme cihazıdır. Bölgesel incelme cihazları arasında en popüler ürünler arasında yer alan Lipones bölgesel incelme cihazı sonrasında iyileşme süresi gerekmez. Böylelikle işlem yaptıranlar günlük hayatlarına hızla geri dönebilirler. Tek seansta 2-15 cm arasında incelme sağlayarak etkili sonuçlar sunar. Sosyal hayata hızlı dönüş imkanı sağlayan bölgesel incelme cihazı ile uygulama yaptıran kişiler iş ve sosyal etkinliklerine kolaylıkla dönebilirler.

İnatçı vücut yağlarında güvenli ve etkili bir yöntem sunan bu cihaz kullanıcıların sağlıklı bir şekilde bölgesel incelme sürecini deneyimlemelerine yardımcı olur. Diyet ve spor ile bölgesel fazlalıklarını azaltmada zorluk yaşayanlar için tatmin edici sonuçlar elde etme olanağı sağlar. Lipones, bölgesel incelme konusunda güvenilir bir seçenek olarak, kullanıcıların vücutlarındaki istenmeyen yağ dokularını etkili bir şekilde azaltmalarına yardımcı olur.

Lipoderms Cilt ve Vücut Şekillendirme Cihazı

Lipoderms, birçok farklı işleve sahip cilt ve vücut bakım cihazıdır. Ultrasonik ses dalgaları kullanılan başlıkları ile bölgesel zayıflama imkanı sağlarken, elektrik akımları sayesinde ise yüz ve vücut sıkılaştırmada kullanılan micrones başlıkları ile çok yönlü bir cihaz olarak oldukça tercih edilen bir üründür. Bölgesel incelme, vücut şekillendirme ve yağ dokularını hedeflemek için kullanılan bölgesel incelme cihazları arasında bulunan Lipoderms cildin gençleşmesi ve sıkılaşması için de kullanılmaktadır. 7 farklı probu, yüz ve vücut sıkılaştırma için etki sağlarken cildin gençleşmesi ve sıkılaşması için destekleyici görev görür. Hiçbir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan genç ve taze bir görünüm sağlarken ameliyatsız yüz germe imkanı sunar.

Fibroblast aktivitesini uyarıcı etkisi ile kolajen üretimini tetikler, cildin elastikiyetini arttırarak kırışıklıkların ve sarkmaların azaltılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda doku yenilenmesini hızlandırıcı etkisi sayesinde ciltteki hasarların onarımını sağlayan Lipoderms cihazı cildin canlanmasında katkıda bulunur. Hızlı, etkili ve güvenli işlemleri ile kullanıcıların memnuniyetini sağlar. Lipoderms, kullanıcılarına geniş kapsamlı cilt ve vücut bakım imkanları sunarak, kendilerini daha iyi hissetmelerine ve istedikleri görünüme kavuşmalarına yardımcı olmaktadır.

lenf drenaj cihazıLenf Drenaj Cihazı

Kilo fazlası bulunanlar ve adet öncesi döneminde vücutta oluşan ödemler ve selülit gibi sorunlarından şikayetçi olanlar için lenf drenaj cihazı oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkarır. Lenf drenaj cihazı, özel hareketler ile lenfatik sistemi uyarır ve düz kaslara etki eder. Böylelikle gevşemiş durumdaki kas dokusunu iyileştirerek cilt elastikiyetinin geri kazandırılmasına yardımcı olur. Lenf Drenaj Cihazının Avantajları şunlardır:

 • Lenfatik akışı hızlandırarak hücrelerin daha iyi beslenmesine katkıda bulunur.
 • Vücutta biriken yağ, ödem ve lenfatik tıkanıklıkları azaltır, böylece daha sıkı ve şekilli bir görünüm sağlar.
 • Toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır, vücudu temizler ve rahatlatır.
 • Selülit görünümünü azaltmada etkilidir, cildin pürüzsüz ve düzgün bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.
 • Gevşemiş kas dokusunu iyileştirerek cilt elastikiyetini geri kazandırır, cildin sıkı ve genç görünmesini destekler.
 • Kısa sürede etkileyici sonuçlar almanızı sağlar, ciltteki değişimi hızla fark edersiniz.
 • Doğru basınçla çok çeşitli masaj seçenekleri sunar, böylece her kullanıcıya özel bir deneyim yaşatır.

G5 Masaj Aleti

G5 cihazı, selülit onarımındaki etkinliği ile öne çıkar. Hiçbir ağrı ve acı hissi olmadan bir masaj terapisi sağlayan bölgesel incelme cihazları arasında yer alan g5 cihazının birçok faydası bulunur. Kan dolaşım ve lenfatik sisteminin uyarması ile vücutta birçok olumlu etki sağlar. Yağların daha basit parçalara ayrılmasına yardımcı olur ve toksinlerin vücut dışına atılmasına katkı sağlar. G5 masaj aletinin avantajları şu şekildedir;

 • Selülit görünümünde azaltma konusunda etkili olması,, pürüzsüz bir cilt ede etme hedefine katkı sağlar.
 • Lenfatik drenaj destekleyerek vücuttaki ödemi azaltır ve dolaşımı arttırarak hücrelerin daha iyi beslenmesini sağlar.
 • Kas gerilimini azaltıcı etkisi ile rahatlama sağlayarak stres ve gerginlik hissini hafifletir.
 • Detoks etkisi sayesinde vücutta biriken toksinlerin daha etkin bir şekilde atılmasına yardımcı olur.
 • Cilt elastikiyetinde artış sağlayarak cildin daha genç ve sağlıklı görünmesini destekler.
 • Cilt dokusunu güçlendirerek sıkılaşma sağlar böylelikle daha tonlu ve sıkı bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

Fibroderms XXL Vücut ve Cilt Bakım Cihazı

Fibroderms XXL, cilt ve vücut bakımı için 5 vakum ve 1 basınç başlığına sahip, çok yönlü bir cihazdır. Bu özel cihaz, Diamond Peel başlığı sayesinde cilde zarar vermeden soyar. Aqua Peel başlığı yardımı ile de derinlemesine temizlik sağlar. Endermo slimming özelliği ile cildin altında oluşan fazla yağ dokularını hedef alarak cildin sıkılaşmasına katkıda bulunur. Aynı zamanda pop-up özelliği ile de kalça bölgesinin şekillenmesinde etkili sonuçlar elde edilmesini sağlar. Çok yönlü tasarımı ile bölgesel incelme cihazları arasında bulunan Fibroderms XXL cihazının avantajları şunlardır;

 • Ciltte derinlemesine temizlik sağlar.
 • Kolajen ve elastin üretimini uyarır, bu da cildin sağlıklı ve canlı görünmesine katkı sağlar.
 • 7 aylık squat etkisiyle benzer sonuçlar sunar.
 • Kalıcı sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.

EMS Tesla Slimfit

EMS Tesla cihazının elektromanyetik dalgaları, deri ve yağ doku bölgelerini geçerek kas kütlesine ulaştırma yöntemi ile çalışır. Özellikle kalça, kollar, iç bacaklar, karın ve diğer kas gruplarını güçlendirici etkisi vardır. Özel HI-EMT teknolojisi ile supramaksimal kasılmaları tetikleyerek 30 dakikalık bir uygulama ile 20000 squat veya mekik egzersizine eşdeğer kas aktivasyonu sağlar. Bölgesel incelme cihazları arasında bulunan EMS cihazının avantajları şu şekildedir;

 • Özel fonksiyonel stimülasyon teknolojisi sayesinde, kasları daha yoğun ve etkili bir şekilde çalıştırmak mümkündür.
 • Kas kütlesinde elde edilen %30’luk artış, kullanıcıların daha güçlü ve belirgin kaslara sahip olmalarını sağlar.
 • Yağlarda %50’ye varan azalma, vücut şekillendirmesi ve incelme hedeflerine katkı sağlar.
 • Yüksek yoğunluktaki elektromanyetik dalgalar, kaslarda ve yağ dokusunda etkili bir etki oluşturarak hedeflenen sonuçları hızla elde etmenize yardımcı olur.

Bölgesel Zayıflama Cihazları Neleri Başarmada Yardımcı Olabilir?

Sağlıklı bir yaşam sürdürmek ve iyi bir vücut kompozisyonuna sahip olmak, pek çok insanın hedefidir. Bölgesel zayıflama, özellikle belirli bölgelerdeki fazla yağlardan kurtulmak isteyen kişiler için önemli bir konudur. Diyet ve egzersiz yapmak bölgesel zayıflama için temel taşlardır, ancak bazı durumlarda ek destek gerekebilir. Bu ek destekler kısmında da bölgesel zayıflama cihazları devreye girer. Bölgesel zayıflama cihazlarının genel olarak katkıları şunlardır;

Yağ Yakımını Teşvik Eder

Bölgesel zayıflama cihazları, belirli bölgelerdeki yağ hücrelerini hedef alarak yağ yakımını teşvik eder. Bu cihazlar genellikle elektromanyetik enerji, kızılötesi ışınlar veya radyofrekans teknolojisi gibi yöntemleri kullanarak yağ hücrelerini uyarır ve metabolizmayı hızlandırır. Böylece, vücut daha fazla yağ yakar ve belirli bölgelerdeki incelme görülür.

Dolaşımı Artırır

Bölgesel zayıflama cihazları, masaj ve vakum teknolojisi gibi yöntemlerle kan dolaşımını arttırır. İyi bir kan dolaşımı, yağların yakılmasını kolaylaştırır ve selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda, cilt elastikiyetini artırarak sıkı bir görünüm elde etmeye destek olur.

Selülit Görünümünü Azaltır

Selülit, özellikle kadınlarda sık görülen cilt altı yağ birikimleriyle karakterize edilen bir durumdur. Bölgesel zayıflama cihazları, selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Kızılötesi ışınlar ve masaj teknikleri, selülitin görünümünü düzenlemeye ve cildi daha pürüzsüz hale getirmeye katkıda bulunur.

Cilde Sıkılık Kazandırır

Bazı bölgesel zayıflama cihazları, cildin elastikiyetini artırmak ve sıkılık kazandırmak için radyofrekans veya ultrason teknolojisi kullanır. Bu yöntemler, cilt altındaki kolajen üretimini uyararak sıkı bir cilt görünümüne katkı sağlar.

Kullanımı Kolaydır ve Ağrısızdır

Bölgesel zayıflama cihazları kolay kullanımı ile güzellik merkezlerinde rahatlıkla kullanılabilen ürünlerdir. Özel teknolojik tasarımı sayesinde bölgesel zayıflama cihazları tarafından yapılan işlemler ağrısızdır ve günlük yaşamı etkilemeden kullanılabilir özelliktedir.

Sizler de güzellik merkeziniz için profesyonel bölgesel zayıflama cihazları arıyorsanız tek adresiniz Cosmones Medikal! Bizlerle hemen iletişime geçmek için iletişim sayfamıza göz atabilirsiniz.

Listeye geri dön