Blog

Beyin ve Bağırsak Sağlığı İçin Besin Takviyesi Vitamin “Nixir Focus IQ + 10 Milyar Probiyotik”

besin takviyesi vitamin

Beyin ve Bağırsak Sağlığı İçin Besin Takviyesi Vitamin “Nixir Focus IQ + 10 Milyar Probiyotik”

Besin Takviyesi Vitamin Nedir?

Besin takviyesi vitaminler, insanların günlük ihtiyaçlarını karşılamak için takviye olarak kullanabilecekleri vitaminlerdir. Bu takviyeler, genellikle kapsül, tablet veya toz olarak sunulur ve günlük beslenme düzeninde eksik olan vitaminleri tamamlamak için kullanılır. Vitaminler, insan vücudu için gerekli olan organik maddelerdir ve enerji üretimi, hormon salgılama, dokuların büyümesi ve gelişmesi gibi birçok fonksiyonu kontrol ederler. Vitaminler, yiyeceklerle alınmalıdır ancak bazı durumlarda, özellikle beslenme düzeninde eksiklik oluştuğunda veya bazı sağlık sorunları nedeniyle gerekli olan vitamin miktarını almak zor olduğunda, besin takviyesi vitamin olarak kullanılabilirler.

gıda takviyesi vitaminUluslararası Onaylı, Ruhsatlı ve Tüm Standartlara Uygun: Nixir Besin Takviyesi Vitamin

Nixir probiyotiklerin kullanımı, sindirim sistemi sağlığı, bağışıklık sistemi performansı, uzun vadeli sağlık, stres ve anksiyete düzeyleri, metabolizma ve mide-bağırsak sağlığı ile ilgili sorunların önlenmesi veya tedavisinde faydalı olmaktadır.

Nixir besin takviyesi vitamin ile aşağıdaki destekleri sağlıyoruz;

 • İş hayatınızda daha başarılı olabilirsiniz
 • Tüm öğrencilerimize sınav döneminde dikkat desteği
 • Bağışıklık, psikoloji, mutluluk, dopamin, odaklanma, dikkat, hatırlatma, seratonin, özgüven, motivasyon ve öğrenme kavramları

probiyotik takviyesiNeden Nixir Besin Takviyesi Vitamini Kullanmalıyım?

 • Beyin ve bağırsak faaliyetlerinde sinerjik etki
 • Dikkat eksikliği
 • Hipeaktivite
 • Anksiyete
 • Bipolar
 • Depresyon
 • Kaygı
 • Kandida mantarı
 • Ülseratif kolit
 • Sosyal fobi
 • Panik bozukluğu
 • Dalgınlık
 • Stres bozukluğu
 • Konsantrasyon
 • Motivasyon
 • Mutsuzluk
 • Bağırsak Gazı
 • Odaklanma
 • Öfke kontrolü
 • Tembellik
 • Unutkanlık
 • Karamsarlık
 • Olumsuz düşünce
 • Crohn hastalığı
 • Huzursuz bağırsak sendromu

beyin ve bağırsak

Besin Takviyesi Vitamin Seti Focus Iq – 10 Milyar Probiyotik İçeriğinde Neler Var?

Focus Iq İçeriği (Her 1 Kapsülde)

Vcaps Bitkisel Kapsül, ginkgo biloba ekstresi, rodiola ekstresi, vitamin b12, l-teanin, l-tirozin, vitamin&ekstre&amino asit (Günlük kullanım miktarı her sabah 1 kapsül)

L-Tirozin (Bilişsel Gelişim): L-tirozin, vücutta sentezlenen bir amino asittir. Vücudumuzda tirozin, dopamin, norepinefrin ve melatonin gibi önemli bileşiklerin yapı taşı olarak kullanılır. Bu nedenle, L-tirozin sağlıklı bir düzeyde bulunması, beyin ve sinir sistemi üzerinde olumlu etkiler oluşturabilir. L-tirozin, stres, yorgunluk ve depresyon gibi psikolojik durumların oluşmasına neden olan beyin kimyasallarının dengesini sağlamak için önemlidir. Ayrıca, uyku kalitesini artırmak, hafıza ve öğrenme yetilerini iyileştirmek ve dikkat konsantrasyonunu arttırmak için de önemli bir yapıdır. L-tirozin, doğal olarak yumurta, süt, et ve tahıllarda bulunur ancak eksikliği oldukça yaygındır. Bu nedenle, L-tirozin takviyesi olarak kullanılabilir.

Rodiola Ekstresi (Stres, Kaygı, Öfke, Depresyon): Rhodiola ekstresi, Rodiola rosea bitkisinden elde edilen bir bitki ekstresidir. Rhodiola ekstresi, uzun yıllardan beri çeşitli sağlık problemleri için kullanılmıştır. Özellikle, stres, yorgunluk ve depresyon gibi psikolojik durumların önlenmesi ve tedavisi için kullanılır. Rhodiola ekstresi, vücuttaki enerji seviyelerini ve stres direncini artırmak için önemlidir. Aynı zamanda, Rhodiola ekstresi, beyin fonksiyonlarını iyileştirmek , bellek ve öğrenme yetilerini arttırmak için kullanılabilir.

L-Teanin (Uyku): L-teanin, amino asit olarak kabul edilen bir madde olarak bilinir. Çeşitli bitkilerin, özellikle de çay ağacının yapraklarında bulunur. Çay içerisinde bolca bulunan L-teanin, günümüzde uyku kalitesi, stres ve anksiyete gibi durumlara çözüm olarak kullanılmaktadır. Araştırmalar, L-teaninin beyin dalgalarının dengelenmesine, uyku kalitesinin iyileştirilmesine ve anksiyete seviyelerinin azaltılmasına yardımcı olduğunu göstermektedir. Bu amino asit, beyinde GABA adlı bir maddenin üretimini arttırarak anksiyete seviyelerini azaltır. Ayrıca, L-teanin beyinde alpha dalgalarının üretimini arttırarak, uyku kalitesinin iyileştirilmesine ve stresin azaltılmasına yardımcı olur. L-teanin, ayrıca kognitif fonksiyonların iyileştirilmesine ve öğrenme kapasitelerinin arttırılmasına da yardımcı olarak bilinmektedir. Birçok araştırma, L-teaninin öğrenme ve hatırlama performansını arttırdığını, ayrıca dikkat ve odaklanmanın iyileştirilmesine de katkıda bulunduğunu göstermektedir.

Mabet Ağacı Yaprağı Ekstresi (Zihinsel Dinçlik, Enerjik Hissetme): Mabet ağacı eski bir bitki ailesinin hayatta kalan tek üyesi olarak kullanılan ve yaşayan fosil olarak anılan bir bitki türüdür. Tohum ve yaprakları Çin tıbbında çoğunlukla kullanılır ve kan dolaşımına sağladığı olumlu etki ve beyin bölgesindeki değişiklikleri yavaşlatıcı antioksidan görevi görmektedir. Mabet ağacı yaprağı ekstresi içerdiği antioksidanlar ile vücuda birçok olumsuz etki sağlayan serbest radikallere karşı savaşır. Bu takviyeler aynı zamanda kan dolaşımı ve beyin fonksiyonuna sağladığı katkılar ile vücuda zihinsel dinçlik ve enerjik hissetme katkıları bulunur.

Siyanokobalamin (Sinir Sistemi Destekleyici): Besin Takviyesi vitamin seti içeriğindeki Focus Iq paketindeki en önemli bileşenler arasında siyanokobalamin gelmektedir. Siyanokobalamin, daha yaygın olarak B12 vitamin olarak bilinen bir vitamin türüdür. B12 vitamininin birçok formu vardır ancak siyanokobalamin en yaygın olarak kullanılan formudur. B12 vitamininin en önemli faydalarından biri, vücudun doğal olarak üretmediği ancak ihtiyaç duyduğu red blood cells yani kırmızı kan hücreleri üretimi için gereklidir. B12 vitamin eksikliği, anemi (kansızlık) gibi kırmızı kan hücrelerinin yeterli olmamasına neden olan bir durumda ortaya çıkar. B12 vitamin eksikliği ayrıca sinir sistemi ve DNA oluşumunda problemlere neden olabilir. B12 vitamininin diğer faydaları arasında, enerji metabolizmasını artırmak, hormon dengelerini sağlamak ve mental sağlık için önemlidir.

Nixir 10 Milyar Probiyotik İçeriği (Her 1 Kapsülde)

400 IU vitamin D3, 10 milyar probiyotik, 11 farklı probiyotik mikroorganizma (11 yaş ve üzeri kullanıma uygundur ve günlük kullanım miktarı her akşam 1 kapsül)

Bifidobacterium Longum: Bifidobacterium longum, probiyotik olarak bilinen ve mide-bağırsak florasını düzenleyen bakteri türüdür. Bu bakteri, insan vücudunda normal olarak bulunur ve sağlıklı bir mide-bağırsak florasının oluşmasına katkıda bulunur. Bifidobacterium longum, özellikle sindirim sistemi sağlığı, immün sistem ve hatta mental sağlık için önemlidir. Bifidobacterium longum, diğer probiyotikler gibi, mide-bağırsak florasını dengede tutar. Bu, mide-bağırsak sağlığını koruma ve sindirim sisteminin düzgün işlemesine yardımcı olur. Bu bakteri aynı zamanda immün sistemi güçlendirir ve vücuda karşı potansiyel olarak zararlı mikroorganizmalara karşı koruma sağlar. Ayrıca, Bifidobacterium longum, bağırsaktaki toksinleri ve zararlı maddeleri temizler ve vücudun temizlenmesini sağlar. Bifidobacterium longum, ayrıca mental sağlık üzerinde de etkili olabilir. Bu bakteri, beyin-bağırsak ekseni aracılığıyla, beyin sağlığına etki edebilir. Bu bakteri, stres ve depresyon gibi psikolojik sorunları azaltmaya yardımcı olabilir.

Bifidobacterium Bifidum: Bifidobacterium bifidum, bağırsak rahatsızlıklarının iyileştirilmesinde ve bağışıklık sistemine güçlendirici bir etki sağlayan sindirim sistemi destekleyicisidir. Genel olarak vajina ve kalın bağırsakta bulunur. Bulunduğu bölgelerin pH seviyesini düşürerek zararlı olan bakterilerin gelişip çoğalmasını önlemektedirler. B.bifidum’un bakteriler üzerindeki yapılan çalışmalarında kemoterapi uygulamalarından sonra bağırsak bakterilerinin yenilenmesi, akciğer enfeksiyonları, kabızlık, ishal ve poşit sorunlarının tedavisinde önemli bir rol oynamaktadır.

Bifidobacterium Infantis: Bifidobacterium Infantis, bifidobakteriler familyasının bir üyesidir ve doğal olarak insan vücudunda güvenli ve yararlı bir bakteri olarak bulunur. Bebeklerin ilk yıllarında, anne sütünden alınan bifidobakteriler sayesinde bağırsak florası oluşur ve bağırsak sağlığını korur. Bifidobacterium Infantis, bağırsak sağlığının yanı sıra vücutta başka birçok faydaya da sahip olabilir. B.ınfantis, immün sistemi güçlendirmekte ve alerjik reaksiyonları azaltmaktadır. Ayrıca, sindirim sisteminde yararlı bir etkiye sahiptir ve mide-bağırsak sağlığını korur. Bifidobacterium Infantis, bazı çalışmalar tarafından obezite ve diyabet gibi metabolik hastalıklarda da fayda sağlayabileceği gösterilmiştir.

Bifidobacterium Lactis: B.lactis asidik ortama ve safraya toleranslıdır. Bifidobacterium lactis, probiyotik olarak kullanılması nedeniyle, özellikle mide-bağırsak sağlığını koruyan ve düzenleyen bir etkisi vardır. Bu bakteri, bağırsak florasını dengede tutar ve kötü huylu mikroorganizmaların üremesini engelleyerek, sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasını sağlar. Ayrıca b.lactis enfeksiyonu önleyici bir etkiye sahiptir ve vücutta vitamin üretmektedir.

Lactobacillus Acidophilus: Adını ürettiği laktik asitten alan Lactobacillus acidophilus, laktobakteri türlerinden biridir ve insan vücudunda doğal olarak bulunur. Bu mikroorganizma, insan bağırsak florasının bir parçasıdır ve bağırsak sağlığını koruyan yararlı bir bakteri olarak bilinir. Lactobacillus acidophilus bağırsaklarda üreyebilme olasılığı olan zararlı bakterilere karşı yararlı bakteriler olan Bifidobacteria ve Lactobacilli türlerini arttırır.

Lactobacillus Reuterii: L. Reuteri, insanların ağız ve bağırsak bölümlerinde yaşayan probiyotik bir bakteri türüdür. Genellikle çocukluk hastalıklarının tedavisinde kullanılmaya etki göstermektedir. L. Reuteri kolesterol seviyesini dengeleyerek kalp sağlığına katkıda bulunur. Ayrıca ülser neden olan bakterilere karşı direnç gösteren bir bakteridir. Enfeksiyonlara karşı güçlü bir koruma sağlayarak bağışıklık sisteminin korunmasına yardımcı olmaktadır.

Lactobacillus Paracasei: Bir tür probiyotik bakteri olan Lactobacillus paracasei, insan ağız ve bağırsağında bulunan en yaygın mikroorganizmalardan biridir. Probiyotikler, yeterli miktarda tüketildiğinde sağlık yararları sağlayabilen canlı mikroorganizmalardır. L. paracasei, bağırsak sağlığını iyileştirme ve bağışıklık sistemini güçlendirme yeteneğiyle bilinir. Bağırsak pH’ını düşürücü etkisi sayesinde laktik asit üretir ve böylelikle zararlı bakterilerin vücutta büyümesini önlemektedir. İshal, şişkinlik, karın ağrısı ve kabızlık gibi iltihaplı bağırsak rahatsızlıklarını hafifletici etkiye sahiptir.

Lactobacillus Rhamnosus: Lactobacillus rhamnosus, insan bağırsağında yaygın olarak bulunan bir tür laktik asit bakterisidir. Probiyotik olduğu yani yeterli miktarda tüketildiğinde konakçı organizma üzerinde yararlı etkileri olduğu bilinmektedir. Çalışmalar L.rhamnosus’un bağırsak mikrobiyotasının dengesini iyileştirebileceğini, bağışıklık sistemini güçlendirebileceğini ve belirli enfeksiyonların riskini azaltabileceğini göstermiştir. L.rahmosus bakterisi aynı zamanda bağırsak bölgesini etkileyebilecek patojenlerin konum değiştirmesini, gelişmesini ve yapışmasını önlediği araştırmalar sonucu gözlemlenmiştir.

Lactobacillus Plantarum: Lactobacillus plantarum bitkilerde, böceklerin bağırsak bölgesinde ve omurgalı hayvanların bağırsaklarında kalıcı olmayan kalma yeteneğine sahiptir. Diğer yararlı bakteriler ile birleşmesi durumunda bağırsak florasını destekleyici bir role sahiplenir. Çalışmalar, Lactobacillus Plantarum takviyesinin, bağırsak bakterilerinin sağlıklı bir dengesini destekleyebileceğini ve bunun da genel sağlık ve esenliği iyileştirebileceğini göstermiştir.

Streptococcus Thermophilus: Streptococcus thermophilus, yoğurt ve peynir gibi fermente süt ürünlerinde yaygın olarak bulunan bir bakteri türüdür. 25-42°CS arasındaki sıcaklıklarda büyüyebilen gram-pozitif, fakültatif bir yapıdır. S. thermophilus küresel bir şekle sahiptir ve tipik olarak çiftler veya kısa zincirler halinde bulunur. Bu bakteri, fermente süt ürünleri üretiminde kullanıldığı için gıda endüstrisinde önemlidir. S. thermophilus, sütteki ana şeker olan laktozu, yoğurda karakteristik keskin tadını veren laktik aside fermente eder. Ek olarak, sütü koyulaştıran ekzopolisakkaritler ve proteinler üreterek yoğurdun dokusunda ve kıvamında da rol oynar. Bakteri ayrıca mozzarella ve provolon gibi belirli peynir türlerinin üretiminde de kullanılır. S. thermophilus da potansiyel probiyotik özelliklere sahiptir. Çalışmalar, S. thermophilus ile fermente edilmiş süt ürünleri tüketmenin sindirime yardımcı olabileceğini, bağışıklık sistemini güçlendirebileceğini ve hatta potansiyel olarak kilo yönetimine yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Bifidobacterium Breve: Bifidobacterium Breve, insan bağırsağında yaygın olarak bulunan bir tür faydalı bakteridir. Bu mikroorganizmalar, yiyeceklerin parçalanmasına yardımcı olarak, zararlı bakterilerin büyümesini önleyerek ve bağışıklık sistemini güçlendirip sağlıklı bir sindirim sisteminin korunmasında önemli bir rol oynar. Çalışmalar ayrıca Bifidobacterium breve’nin iltihabı azaltmak, sindirimi iyileştirmek ve kilo yönetimine yardımcı olmak dahil olmak üzere genel bağırsak sağlığı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabileceğini göstermiştir

Vitamin D3: Vitamin D, vücudun kemikleri için önemli bir gerekliliktir. Vitamin D3, kolayca emilen bir formdur ve güneş ışığı ile deride sentezlenir. Ayrıca, bazı yiyecekler ve takviyelerde de bulunur. D3 vitamininin eksikliği, kemiklerde zayıflık ve osteoporoz gibi sağlık sorunlarına yol açabilir. Ayrıca, vücudun bağışıklık sistemi, kas ve kardiyovasküler sağlık üzerinde de etkileri vardır. Aynı zamanda besin takviyesi vitamin seti için önemli bir yere sahip olan vitamin d3 miktarı düşük olan kişilerde anksiyete ve depresyon için bir risk faktörü oluşabilmektedir.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar