Blog

Ameliyatsız Gıdı Estetiği ile Yıllara Meydan Okuyun

9k=

Aynaya baktığınızda sizi rahatsız eden bir bölge var mı? Eğer öyleyse, cevap muhtemelen orta yüz hattı veya çene bölgesi olacaktır. Çünkü, orta yüz ve çene hattındaki bir problem, yüzünüzün olduğundan daha kalın veya daha ince görünmesine yol açabilir.  Çene kemiğinin altında belirgin bir yağ tabakası olduğunda, yüzünüz olduğundan daha kilolu görünebilir.

“Gıdı”, birçok insan için bir sorun olsa da, cerrahi ve ameliyat sözcükleri genellikle kulağa korkutucu geldiği için, gıdı problemi olan kişiler bu sorunla yaşamaya devam etmektedir. Neyse ki, günümüz teknolojileri ile gıdı problemine ameliyatsız çözüm bulmak mümkündür.

Cildinizde lekeler olduğunda onu çeşitli makyaj teknikleri ile gizleyebilirsiniz, ancak gıdıyı gizlemek neredeys e imkansızdır. Ve çene hattı, yüz geneli için bir çerçeve görevi gördüğünden, var olan bir sorunun düzeltilmesi, yüzünüzde büyük bir değişim yaratacaktır.

Vücudunuzda fazlalıklar varsa, muhtemelen diyet ve düzenli egzersiz yaparak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Ancak, gıdı söz konusu olduğunda aynı şey geçerli değildir. Bu da, bugüne kadar gıdı sorunu olan binlerce kişinin liposuction gibi cerrahi işlemleri tercih etmesine neden olmuştur. Ancak, günümüz teknolojileri ile kesi, acı ve ağrı olmadan ameliyatsız olarak gıdı probleminden kurtulmak mümkündür.

Gıdı Bölgesindeki Yağlanma Neden Olur?

Gıdıdaki yağlanma; genetik, kilo fazlalığı ve yaşa bağlı olarak meydana gelebilir. Ve bu bölgedeki yağlanma, bazen kilo vermenize rağmen ortadan kaybolmayabilir. Bu da, olduğunuzdan daha yaşlı ve kilolu görünmenize neden olur. Peki, gıdı bölgesinde neden yağlanma olur?

  • Yüz bölgesinde aşırı yağlanma

Gıdıdaki fazla yağın en bilinen nedeni, kilo alımına bağlı vücutta artan yağ miktarıdır. Kilo almak, yağ hücrelerinin büyümesine neden olur. Bu da, sizi önceden var olmayan bir gıdı problemi ile karşı karşıya bırakabilir.

  • Ciltte elastikiyet kaybı

Cilt, yaşla birlikte kolajen ve elastin kaybeder. Bu da, cildin elastikiyetini kaybetmesine neden olur. Cilt elastikiyetini kaybettikçe sarkmaya başlar ve yağları tutamaz hale gelir.

  • Boyun kasında küçülme

Boyun kasındaki küçülme çok bilinen bir neden olmasa da; yaşla birlikte bu kasta meydana gelen büzülme ve küçülme, alt yanak yağlarının çekilmesine ve gıdı probleminin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Gıdı, bazen de genetik olabilir. Sorunun kaynağı ne olursa olsun, bu problemi ortadan kaldırabilecek çok çeşitli yenilikçi ve ameliyatsız teknikler mevcuttur.

Gıdı Estetiğine Ameliyatsız Çözüm

Gıdı estetiği denildiğinde, kısa bir süre öncesine kadar akla ilk gelen seçenek liposuction ile yağ aldırma yöntemiydi. Ancak, liposuction yönteminin cerrahi bir işlem olması ve sürecin zorlu olması nedeniyle pek çok kişi için göz korkutucu görünmektedir.  

Biz de bunu düşünerek; fabrikamızda, ameliyatsız gıdı estetiği konusunda danışanlarımızdan çok iyi geri dönüşler aldığımız bir sistem geliştirdik. Merkezlerimizde bölgesel incelme ve vücut şekillendirmede en çok tercih edilen cihazımızın özel gıdı başlığı ile ameliyata, acıya, ağrıya ve uygulama sonrası iyileşme sürecine gerek kalmadan gıdı problemini bir sorun olmaktan çıkarabilmekteyiz. Geliştirdiğimiz bu özel başlık, en yenilikçi teknolojileri kullanan en yeni yüz şekillendirme ve gençleştirme uygulamalarından biridir.

Ameliyatsız gıdı estetiği sağlayan bu özel başlık, gıdıdaki fazla yağları parçalama prensibi ile çalışır ve boyun- çene arasındaki boşluğa özel olarak tasarlanmıştır. Peki, gıdıyı nasıl inceltir?

Yağ hücreleri parçalanarak vücutta metabolik atığa dönüştürülür. Ardından, ter ve idrar yoluyla vücuttan atılması sağlanır. Bu sistemde seans sayısı; kişinin gıdı bölgesindeki yağlanmaya, vücudunun anatomisine ve nasıl bir sonuç beklediğine bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Gıdı estetiğinde devrim yaratan ve ameliyatsız olarak gıdıdaki fazla yağlardan kurtulmanızı sağlayan bu özel sistemin belki de en önemli avantajı; henüz ilk uygulamadan sonra bile gözle görülür sonuçlar elde edebilmenizdir. Ancak, en iyi sonuçlar için birkaç hafta geçmesi gerekmektedir. Bunun nedeni, vücuttan atılması gereken bu fazla yağ hücrelerinin metabolize edilmesi için belirli bir zamana ihtiyaç duyulmasıdır.

Uygulama, gıdı toparlama, fazla yağların giderilmesi yoluyla çene hattının kalıcı olarak şekillenmesine yardımcı olur. Uygulamanın sonuçlarının kalıcı olmasının nedeni, hedeflenen bölgedeki yağ hücrelerini kalıcı olarak yok etmesi ve burada tekrar yağ depolanmasını engellemesidir. Bu nedenle, yeniden gıdı sorununuzun olması için, yüksek miktarlarda kilo almanız gerekmektedir.

Diğer Ameliyatsız Çözümler

Gıdı bölgesindeki yağlar için özel olarak tasarladığımız ve en yeni teknolojilerden yararlanan bu başlık, genel olarak gıdı problemi olan çoğu hastamızı memnun etmektedir. Bununla birlikte, bazen yağlanmanın aşırı olduğu durumlarda yağ hücrelerini yok etmek için başka uygulamalar ile kombine edilebilir. Bu gibi durumlarda, kliniğimizde uygulanan enjeksiyon yöntemlerinden de yardım alıyoruz. Bu sayede, ameliyata gerek kalmadan gıdı problemine son verebiliyoruz.

İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu uygulamanın belki de en iyi yanlarından biri, yağ hücrelerini kalıcı olarak yok etmesidir. Yani, zaman geçtikçe bölgede yeniden yağlanma olmaz. Ancak, bu noktada danışanlarımıza da iş düşüyor. Çünkü, böyle bir işlemden sonra mevcut kilonuzu korumanız, dengeli beslenmeniz ve egzersizi hayatınıza dahil etmenizi öneriyoruz. İdeal kilo aralığınızda olduğunuz sürece, uygulamamızın sonuçları kesinlikle kalıcıdır.

Listeye geri dön